Potrzebujesz pomocy? zadzwoń 70 840 80 45 – 24/7 Lub Wyślij sms o tresci WNIOSEK na nr 7257 (2,46zł za sms)  

Znaleziony temat: rejestracja od niemcy

Jak zarejestrować samochód sprowadzony z Niemiec?

Wiele osób decyduje się na zakup samochodu sprowadzonego z Niemiec ze względu na atrakcyjne ceny i bogate wyposażenie. Jednak po zakupie pojazdu pojawia się pytanie, jak go zarejestrować w Polsce. Poniżej przedstawiamy poradnik, który krok po kroku pomoże Ci przeprowadzić ten proces.

1. Przygotowanie dokumentów
Przed rejestracją samochodu musisz posiadać odpowiednie dokumenty. Najważniejsze z nich to:
– dowód rejestracyjny (Zulassungsbescheinigung) – oryginał i kopia
– dowód zakupu (Rechnung) – oryginał i kopia
– polskie ubezpieczenie OC
– dowód osobisty lub paszport

2. Przegląd techniczny
Następnym krokiem jest przeprowadzenie przeglądu technicznego pojazdu. W Polsce można skorzystać z usług stacji diagnostycznych, które wykonają ten obowiązkowy test. Przegląd techniczny jest niezbędny do otrzymania polskiego dowodu rejestracyjnego.

3. Ubezpieczenie OC
Kolejnym krokiem jest wykupienie polskiego ubezpieczenia OC. Możesz skorzystać z ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać najkorzystniejszą opcję dla Ciebie. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i bez niego nie będziesz mógł zarejestrować samochodu.

4. Opłaty
Przed rejestracją samochodu musisz uiścić odpowiednie opłaty. Są to między innymi:
– opłata skarbowa za wydanie dowodu rejestracyjnego
– opłata za przegląd techniczny
– opłata za wydanie tablic rejestracyjnych

5. Wizyta w Wydziale Komunikacji
Gdy już posiadasz wszystkie wymagane dokumenty i opłaty zostały uregulowane, udaj się do najbliższego Wydziału Komunikacji. Tam złożysz wniosek o rejestrację samochodu. Pracownicy Wydziału sprawdzą poprawność dokumentów i przeprowadzą procedurę rejestracyjną.

6. Odbiór tablic rejestracyjnych
Po złożeniu wniosku o rejestrację samochodu otrzymasz tymczasowe tablice rejestracyjne. Po kilku dniach będziesz mógł odebrać tablice stałe, które będziesz musiał zamontować na swoim samochodzie.

Rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec może wydawać się skomplikowana, ale dzięki powyższemu poradnikowi proces ten staje się prostszy. Pamiętaj, że każdy Wydział Komunikacji może mieć nieco inne wymagania, dlatego warto wcześniej skonsultować się z odpowiednimi urzędnikami.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: rejestracja od niemcy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

z jakiego kraju jest rejestracja h

Znaleziony temat: z jakiego kraju jest rejestracja h „Jak sprawdzić pochodzenie samochodu po numerze rejestracyjnym?” W dzisiejszych czasach samochody są nieodłącznym elementem naszego życia. Często

300 plus zus logowanie

Znaleziony temat: 300 plus zus logowanie 300 plus ZUS – jak się zalogować? Program 300 plus ZUS to jedno z wielu świadczeń, które przysługują rodzinom

60 dni rejestracja pojazdu

Znaleziony temat: 60 dni rejestracja pojazdu 60 dni rejestracja pojazdu Rejestracja pojazdu to ważna czynność, którą należy wykonać po zakupie nowego samochodu lub po zmianie

8level logowanie

Znaleziony temat: 8level logowanie 8level logowanie – poradnik dla użytkowników W dzisiejszych czasach większość naszych działań przenosi się do świata wirtualnego. Wiele czynności, które kiedyś

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.