Potrzebujesz pomocy? zadzwoń 70 840 80 45 – 24/7 Lub Wyślij sms o tresci WNIOSEK na nr 7257 (2,46zł za sms)  

Znaleziony temat: logowanie mobywatel

Jak zalogować się do portalu ePUAP jako obywatel?

W dzisiejszych czasach wiele spraw załatwiamy online. Nie inaczej jest w przypadku kontaktu z administracją publiczną. Portal ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) umożliwia nam załatwianie wielu formalności bez wychodzenia z domu. Aby jednak z niego skorzystać, musimy najpierw zalogować się jako obywatel. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak to zrobić.

1. Przygotowanie niezbędnych dokumentów
Przed rozpoczęciem procesu logowania do portalu ePUAP jako obywatel, warto przygotować kilka dokumentów. Będą one potrzebne do weryfikacji naszej tożsamości. Przygotujmy więc:
– numer PESEL,
– dowód osobisty lub paszport,
– kartę aktywacyjną otrzymaną w urzędzie.

2. Wejście na stronę logowania
Aby rozpocząć proces logowania, należy wejść na stronę główną portalu ePUAP. Można to zrobić poprzez wpisanie adresu www.epuap.gov.pl w przeglądarkę internetową.

3. Wybór metody logowania
Na stronie logowania do portalu ePUAP pojawi się kilka opcji. Wybierzmy „Zaloguj się” i kliknijmy na nią. Następnie pojawi się lista dostępnych metod logowania. Wybierzmy „Obywatel”.

4. Wpisanie danych
Teraz zostaniemy poproszeni o wpisanie naszego numeru PESEL oraz hasła. Numer PESEL wpisujemy w pole „PESEL”, a hasło w pole „Hasło”. Po wpisaniu danych klikamy przycisk „Zaloguj”.

5. Weryfikacja tożsamości
Po wpisaniu danych zostaniemy przekierowani na stronę weryfikacji tożsamości. Tutaj będziemy musieli podać dodatkowe informacje, takie jak numer dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz numer karty aktywacyjnej. Po wpisaniu tych danych klikamy przycisk „Dalej”.

6. Potwierdzenie tożsamości
Na kolejnej stronie zostaniemy poproszeni o potwierdzenie naszej tożsamości. Może to odbyć się na kilka sposobów, na przykład poprzez podanie kodu otrzymanego SMS-em na numer telefonu podany podczas rejestracji. Po potwierdzeniu tożsamości klikamy przycisk „Dalej”.

7. Logowanie zakończone
Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków zostaniemy przekierowani na stronę główną portalu ePUAP, a my będziemy zalogowani jako obywatel. Teraz możemy korzystać z różnych usług dostępnych na platformie, takich jak składanie wniosków czy sprawdzanie dokumentów.

Logowanie do portalu ePUAP jako obywatel może na początku wydawać się sk

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: logowanie mobywatel

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

z jakiego kraju jest rejestracja h

Znaleziony temat: z jakiego kraju jest rejestracja h „Jak sprawdzić pochodzenie samochodu po numerze rejestracyjnym?” W dzisiejszych czasach samochody są nieodłącznym elementem naszego życia. Często

300 plus zus logowanie

Znaleziony temat: 300 plus zus logowanie 300 plus ZUS – jak się zalogować? Program 300 plus ZUS to jedno z wielu świadczeń, które przysługują rodzinom

60 dni rejestracja pojazdu

Znaleziony temat: 60 dni rejestracja pojazdu 60 dni rejestracja pojazdu Rejestracja pojazdu to ważna czynność, którą należy wykonać po zakupie nowego samochodu lub po zmianie

8level logowanie

Znaleziony temat: 8level logowanie 8level logowanie – poradnik dla użytkowników W dzisiejszych czasach większość naszych działań przenosi się do świata wirtualnego. Wiele czynności, które kiedyś

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.